1V-1

Нажаль у Ніжині зустрічаються такі люди, яким дорожні знаки здаються абсурдними та зайвими. І саме такі особи крадуть ці знаки, нівечать їх, виривають та вигинають опори під них, тощо.  Але слід зауважити, що знаки регулюють не тільки дорожній рух, вони відповідають за наше життя. Завдання ж учасників руху бути до них гранично уважними і беззаперечно виконувати їхні вказівки.

Дорожні знаки відомі ще з часів Івана Грозного, але до цих пір викликають питання в учасників дорожнього руху. Адже вони покликані регулювати рух і забезпечувати безпеку на дорозі. Уявіть хоч на хвилину, що дорожні знаки скасували. Що тоді почнеться на дорозі?

Без дорожніх знаків почнеться найсправжнісінький хаос. Ну як проїхати нерегульоване перехрестя, якщо всі водії будуть вважати, що вони праві? Треба домовлятися між собою. А домовитися можна, припустимо, поморгавши фарами, мовляв: «Проїжджай». Тільки у деяких водіїв моргання асоціюється з іншою дією: «Розступися, я лечу». Так і будуть стояти і моргати, поки хто-небудь не ризикне проїхати першим. А думка ця може прийти в голову відразу двом водіям. І в результаті – класична аварія на перехресті. Можна, звичайно, регулювати рух на перехрестях світлофорами, але на кожне перехрестя світлофор не поставиш, а деякі відключаються в нічний час.

Всі скаржаться – пробки, але причини їх виникнення криються не тільки в тому, що машин щороку стає все більше і більше. Зі збільшенням машин і місць для паркування необхідно більше. А ідеальним місцем деякі вважають проїжджу частину. Авжеж зручно – припаркувався до узбіччя і  спокійно пішов собі у справах. Не треба нарізати кола в пошуках паркувального місця. Це грубе порушення правил має місце навіть при наявності знаків « Стоянка заборонена». І страшно уявити що було б, якщо б ці знаки  перестали існувати.  Адже вони придумані саме для того, щоб не перегороджувати проїжджу частину, і встановлені, як правило, в місцях з підвищеною пропускною здатністю. В іншому ж випадку, багато міст звузилися б до однієї нескінченної пробки.

SAM_0907-1

А як пішоходи переходитимуть дорогу без «зебри»? Так, навіть на «зебрі» часто буває небезпечно. Але це швидше від загального безкультур’я і неповаги один одного. Пішохід вважає правим себе, водій – себе, хтось не помітив, хтось спеціально не пропустив. Якщо ж бути гранично уважним і переходити дорогу по пішохідному переходу з дотриманням заходів безпеки, це часто єдина можливість потрапити на інший бік вулиці. Бо зробити це в щільному потоці машин, які мчать з необмеженою швидкістю (знаків-то немає),  майже неможливо.

Протягом декількох тижнів бригадою робітників комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» проводиться модернізація дорожніх знаків по всьому Ніжину. Виконується заміна старих та пошкоджених знаків, встановлення нових та сучасних на нових оцинкованих стійках. Роботи тривають на перехрестях, на зупинках громадського транспорту, пішохідних переходах, на в’їздах у місто, тощо. Окремо слід відзначити, що буде встановлено 30 знаків 5.41.1 «Пункт зупинки автобуса» та 30 знаків 5.35.2 «Пішохідний перехід».

Такі роботи суттєво покращать безпеку дорожнього руху та попередять значну кількість дорожньо-транспортних пригод в нашому місті.