SAM_1136-1

Мабуть кожен мешканець Ніжина бачив, та пам’ятає, яка ситуація зі сміттям була у місті 3 роки тому. Майже всі місця, де був збір ТПВ, були практично завалені, сміття не вивозилось. На полігоні з захоронення ТПВ склалась надзвичайна ситуація. Дякуючи депутатам та міській владі цю ситуацію вдалось стабілізувати. Було проведено капітальний ремонт старої техніки та придбано 2 нових сміттєвоза. Колись спеціальним інститутом було обраховано, що для забезпечення нормальної роботи по вивезенню сміття потрібно приблизно 12 -15 одиниць техніки, а саме сміттєвозів. Тому говорячи, що в наявності КП «ВУКГ» є 5 сміттєвозів – це край недостатньо, немає навіть і 50% від розрахункової потреби.

Вирішення питань з закупівлею спецтехніки у міської влади та депутатського корпусу виникали ще в минулому році, але бюджетних коштів катастрофічно не вистачало. В цьому році на сесії міської ради депутатами були передбачені кошти для закупівлі декількох одиниць спецтехніки і, особливо, нових та сучасних сміттєвозів.

Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» постійно вдосконалює та покращує сервіс зі збору, вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Постійно будуються нові сучасні майданчики для збору ТПВ, тільки в цьому році планується встановити близько 60. Збільшується та подовжується кількість маршрутів сміттєвозів. Такі кроки для покращення благоустрою міста покладають велику відповідальність за вчасне вивезення сміття та навантаження на автопарк КП «ВУКГ».

За ініціативи керівника КП «ВУКГ» Владислава Кормана та депутата місцевої ради Юрія Хоменка до нашого міста було запрошено керівника передового виробника комунальної і дорожньої техніки ТОВ НПО-НТ «Будшляхмаш» Віктора Ратошнюка з презентацією сучасної техніки власного виробництва по збиранню сміття.

До уваги присутніх були представлені 2 сучасних сміттєвоза на базі автомобіля МАЗ з боковим завантаженням. Це моделі СБМ-301/1 з місткістю кузова 11 кубометрів та СБМ-304/2 з 18 кубами.   Призначені вони для збору ТПВ, їх ущільнення, транспортування та розвантаження в місцях утилізації.  Найбільш перспективним та рентабельним в нашій місцевості визнано автомобіль СБМ-301/1 на базі шасі МАЗ-4371N2. Місткість кузова в цього сміттєвоза – 11,5 кубічних метра, а перевозити може до 10100 кг. сміття. При габаритних розмірах 9100мм х 2550мм х 3300 мм він ідеально підійде для вивезення сміття з різних вулиць нашого міста.  Виготовляються ці сміттєвози за сучасним стандартом ЄВРО-5 та розраховані на 10 років експлуатації. Крім того, що ТОВ «Будшляхмаш» працює на ринку спецтехніки вже 20 років, воно також постачає 85% різноманітної спеціалізованої техніки по всій Україні. На придбані сміттєвози діє офіційна гарантія та сервісне обслуговування. У випадку будь-якої несправності автомобіля, прямо на місце може прибути мобільна бригада протягом 3-4 годин для відновлення його роботи.

Питання з закупівлею спеціалізованої техніки для потреб зі збору та вивезення ТПВ по місту стоїть дуже актуально. Крім того, для міста планується придбати вуличний «пилосос». Зараз вирішується питання кількості придбання сміттєвозів та бюджету для цього.  Також депутати місцевої ради планують звернутись до народного депутата України Олександра Кодоли для фінансової допомоги та підтримки з придбання більшої кількості сміттєвозів для потреб міста Ніжина.