5-111

Міський полігон зі збору та захоронення твердих побутових відходів являє собою один з найважливіших об’єктів комунального майна сучасного Ніжина. Відповідно до чинного законодавства, ще в минулому році комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» було розпочато роботи з оформлення земельних ділянок на яких базується полігон. Відповідно до цього, було оформлено ділянку під основну площу полігону в 15 гектарів, яка має 7 карт та під’їзні шляхи. В свою чергу, за підтримки міського голови, виконавчого комітету та депутатського корпусу, були виділені кошти на проведення ремонтно-будівельних робіт на міському полігоні. Масштабні роботи розпочались ще в минулому році. В ході робіт було створено протипожежну лісосмугу вздовж огорожі, для того щоб убезпечити полігон від пожеж. Проведено монтаж 540 метрів залізобетонної огорожі, яка на даний час унеможливлює не санкціоноване проникнення на полігон зі сторони лісу вздовж в’їзної дороги.

Вже в цьому році КП «ВУКГ» в свою чергу провели поточні зварювальні роботи та зовнішній ремонт вагової. Тепер на черзі ремонт електронного обладнання, ціна якого складає 23 тисячі гривень, виділення яких очікується з міського бюджету. Таке конче необхідне питання контролю за завезенням твердих побутових відходів для захоронення повинно бути вирішене в найближчий час. На в’їзді до полігону встановлено новий шлагбаум. Наразі розпочато монтаж електроопор, які в минулому році були закуплені за рахунок місцевого бюджету. Стовпи буде встановлено вздовж бетонної огорожі, проведено монтаж лінії освітлення, а також системи контролю та відеоспостереження. Система відеоспостереження буде підключена до мережі інтернет, і кожен бажаючий в режимі онлайн зможе побачити всі роботи, які там виконуються. Роботи ведуться в багатьох інших напрямках, зокрема під’їзні шляхи до полігону ще в минулому році були у занедбаному стані, а вже цього року планується прокласти якісну дорогу з твердим покриттям. Для покращення екологічного стану полігону планується висадити багато декоративних дерев. Також планується побудувати накриття гаражного типу, в якому будуть зберігатись старий та новий бульдозери.

Так як вільний вхід на територію полігону суворо заборонений, то увесь периметр  буде огороджено. В зв’язку з численними зверненнями мешканців мікрорайону «Гуньки» та жителів села Хвилівка про зручне пересування крізь територію полігону, за дорученням міського голови було прийнято кардинальне рішення. Воно полягає в тому, що плити які були демонтовані у сквері Гоголя, буде використано для прокладання обхідного шляху шириною 2 метри в обхід міського полігону.

Поряд з міським полігоном, лісником та помічником вальника лісу, здійснюються роботи по випилюванню сухостою та дерев, які відповідно до акту державної комісії визнано пошкодженими жуком короїдом.

З метою попередження та швидкого реагування в пожежогасінні, в лісі та на полігоні було проведено ряд робіт. За рахунок міської ради було закуплено металеві ворота, які встановлені на під’їзних шляхах, що проходять повз державний та міський ліс. Такі кроки було зроблено, щоб при настанні надзвичайної ситуації була можливість вільного заїзду спецтехніки та можливість повноцінного пожежогасіння як полігону, так і міського лісу. Встановлено ємність з водою об’ємом 90 кубів та спеціальна помпа зі швидкою пропускною здатністю.

Роботи тривають.