l-list-winter

Зима в цьому році видалась вкрай непередбачуваною. Загально відомо, що зима починається з 1 грудня, але у погоди свій власний календар, і комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» в плані зимового прибирання керується саме природним календарем.

Комплекс робіт по боротьбі зі сніговими та крижаними утвореннями являє собою найважливіший етап зимового прибирання у нашому місті. Зимове прибирання включає в себе три головних напрямки:

  1. Прибирання сніжно-крижаних утворень (очищення дорожнього покриття від неущільненого свіжого і ущільненого снігу, сніжно-крижаного накату і льоду).
  2. Видалення снігу і відкол (переміщенням снігу і відколу, зібраних при прибиранні дорожніх покриттів на площі доріг, призначених для руху транспорту і пішоходів).
  3. Боротьба з ожеледицею і слизькістю (ліквідація крижаних плівок, що різко знижують коефіцієнт зчеплення коліс транспорту з дорожнім покриттям).

Оперативність виконання такого роду необхідних робіт є запорукою якості та результативності. Для забезпечення якісних снігоочисних робіт перед початком снігопадів, техніка підприємства переводиться в режим цілодобової готовності. Далі з настанням снігопаду на вулиці Ніжина, для виконання необхідних робіт з прибирання проїжджої частини, виїжджає снігоприбиральна техніка КП «ВУКГ».

При прибиранні дорожнього покриття від снігу існує певний порядок та першочерговість вулиць, якої дотримується підприємство:

  • В першу чергу розчищаються центральні вулиці з інтенсивним рухом, якими курсує громадський автотранспорт, вулиці, що мають звуження проїздів та ухили. Також в особливому пріоритеті вулиці, що ведуть до лікарень, аптек, протипожежних установ, тощо.
  • До другої черги відносяться вулиці із середньою інтенсивністю руху автотранспорту, майдани перед вокзалами, видовищними закладами, магазинами, ринками та іншими місцями зі значним пішохідним рухом.
  • На третьому місці по важливості розчищення є великі і малі вулиці та провулки, де немає інтенсивного руху автотранспорту, або його немає взагалі.

Аби втрати від зниження швидкості транспортних засобів були мінімальними, дорожнє покриття повинне бути очищене від снігу в найкоротший термін. Розтягнуті терміни прибирання призводять до ущільнення снігу колесами транспорту, у результаті чого на дорозі може утворитися сніжно-крижаний накат (лід), прибирання якого пов’язано з великими технічними труднощами. У зв’язку з цим снігоочисні роботи ведуть під час снігопаду практично цілодобово та в умовах руху транспортних засобів, що не припиняється.

До прибирання залучаються всі 8 одиниць автопарку спецтехніки. Слід окремо підкреслити, що завдяки міському голові, виконавчому комітету та депутатському корпусу для КП «ВУКГ» було придбано 3 нових одиниці спецтехніки а саме: комбінована дорожня машина МАЗ, яка крім розчищення доріг від снігу ще й розсипає піщано-соляну суміш, трактор КІЙ, колісний екскаватор JSB. Такий крок значно покращив загальний стан обслуговування доріг міста, особливо щодо зимового прибирання. Крім того, разом з новою технікою, плідно працює й інша техніка така як: автогрейдер ДТ-143, ЗІЛ ПМ-130, КРАЗ-255, трактори – Т150, Т25.

Цехом з прибирання міста проводиться очищення від снігової маси та посипання сумішшю проти ожеледиці тротуарів, зупинок громадського автотранспорту, пішохідних переходів, алей скверів та парків. Застосовується ручне прибирання лопатами та спеціальними ручними металічними відвалами з колесами. Прибиральникам допомагає 2 трактори – Т25 та новий КІЙ.

Роботи з зимового прибирання дорожнього покриття ведуться майже цілодобово, і все було б добре але… мало хто з мешканців зацікавлений в тому, щоб на дорогах Ніжина не було снігу та ковзанки. По місту можна спостерігати  тотальне ігнорування Правил благоустрою. Більшість підприємців не розчищають територію навколо своїх  магазинів, кіосків, аптек, перукарень, кафе,  тощо. Таких прикладів багато, і їх спостерігають всі перехожі , що пересуваються містом. Ці прояви ігнорування правил благоустрою Ніжина тягнуть за собою відповідальність як адміністративну, так і відповідальність перед кожним перехожим, що проходить через території, закріплені за цими підприємцями. Також 99% ігнорують прибирання територій в приватному секторі, де згідно Правил з благоустрою передбачено, що тротуари вулиць в мікрорайонах приватної забудови прибирають домовласники в межах свого будинковолодіння на прилеглій території.

Наше славне місто Ніжин є спільним домом, і таке ігнорування спільних правил не є прийнятним. Давайте разом покращувати благоустрій у місті та поважати один одного!

 

З повагою, керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман.