article861

Зима цього року поводить себе незвичайно дивно. Снігом ,наприклад, порадувала ніжинців тільки у січні, потім були суворі морози, знову снігопади, відлига, дощі і знову сніг. Звісно, що сніг треба прибирати, особливо в тих місцях, де він зовсім не потрібен і тільки заважає мешканцям.

Прибирання снігу є важливим аспектом благоустрою міста в зимовий час. Згідно правил благоустрою Ніжина: всі власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи)  повинні забезпечити постійне утримання у чистоті та порядку власні і прилеглі території, земельні ділянки. На превеликий жаль дотримуються цих правил тільки 1 %, 99% – просто ігнорують ці правила. Прибирання снігу на вулицях міста є проблемою всіх городян, і вона повинна вирішуватись спільними зусиллями.

Починаючи з перших снігопадів, працівники, водії та ,безпосередньо, всі 8 одиниць спецтехніки комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» перейшли в режим цілодобового чергування, яке включає в себе стеження за станом дорожнього покриття та швидке реагування задля очищення автомобільних та пішохідних доріг міста.  До зимового прибирання залучається практично вся техніка комунального підприємства. В першу чергу, під час та після випадання снігу, починають розчищатись життєво-важливі шляхи: під’їзди до станції швидкої допомоги, під’їзди до пожежної частини, дороги до хлібозаводу, до продуктових магазинів, аптек, лікарень. Одночасно з цим починається розчищення доріг по всім напрямкам маршрутного автотранспорту та центральних доріг. Далі прибирання здійснюється на інших вулицях міста. Вся техніка працює в повну силу, виходячи зі своїх технічних особливостей та можливостей. Працюють водії з багаторічним стажем  та великим досвідом роботи.

Завдяки місцевій владі на підприємство було придбано 3 нових одиниці спецтехніки: комбінована дорожня машина на базі сучасного МАЗ, трактор КІЙ, британський колісний екскаватор JSB. Такий крок значно покращив загальний стан обслуговування доріг міста, особливо щодо зимового прибирання. Крім того, разом з новою технікою, плідно працює й інша техніка така як: автогрейдер ДТ-143, ЗІЛ ПМ-130, КРАЗ-255, трактори – Т150, Т25.

Розсипанням піщано-соляної суміші займається автомобіль МАЗ КДМ. Іноді розсипання виконується декілька разів на добу. Перевага в посипанні надається в першу чергу підйомам, спускам, шляхопроводу, мостам, залізничним переїздам, перехрестям, тощо.

Цехом з прибирання міста проводиться очищення снігової маси за допомогою ручних знарядь з тротуарів, зупинок громадського автотранспорту, пішохідних переходів, алей скверів та парків. Застосовується прибирання лопатами та спеціальними ручними металічними відвалами з колесами. Також прибиральникам допомагає 2 трактори – Т25 та новий КІЙ.

Слід зауважити, що при прибиранні вулиць міста комунальники стикаються з безліччю проблем. Є такі вулиці, куди техніка просто не може заїхати, заважають низько підвішені дроти комунікацій, гілки дерев, будівельні матеріали біля дворів, тощо. Також водії спецтехніки отримують травми різного ступеня завдяки горе-господарям, які огороджують ділянки біля своїх дворів металічними стовпчиками, арматурою, колесами та подібними матеріалами, а під сніговою масою їх взагалі не видно. В результаті такого відношення до прилеглих територій власників будинків, страждають не тільки комунальники, а й техніка, пошкоджуються відвали, колеса, тощо.

Завдяки своєчасному «нерозчищенню» прилеглих територій , які повинні прибирати власники, працівники КП «ВУКГ»  витрачають безліч часу, особливо в центральній частині міста, на прибирання цих територій, а тим часом на інших вулицях сніг вкочується, пресується та перетворюється в льодяний наст. Потім цей наст прибрати відвалом з гумовою накладкою попереду просто неможливо. В результаті отримуємо негативний результат та належним чином не почищені вулиці Ніжина, особливо у віддалених районах.

Також окремо слід підкреслити, що містяни цінують роботу КП «ВУКГ».  Підприємство отримує велику кількість подяк, як усних на гарячу лінію підприємства, так і письмових в соціальних мережах та листах від вдячних городян за нашу роботу.

Дякуємо за Вашу повагу та оцінку нашої роботи. Ми працюємо для Вас!