1

Система життєзабезпечення будь-якого сучасного міста складається з багатьох взаємопов’язаних підсистем, що забезпечують життєво-необхідні для населення функції. Однією з таких підсистем є вуличне освітлення міста. Як правило, міському жителю важливо, щоб зона де він живе чи пересувається містом була забезпечена нормальними умовами для проживання і безпеки. Але робота будь-якої системи, мережі чи лінії освітлення вулиць у будь-якому місті чи країні не обходиться без всіляких проблем в роботі чи механічних пошкоджень.

Досить часто до гарячої лінії комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» надходять сигнали з приводу проблем з вуличним освітленням. Телефонують і прості перехожі, і мешканці вулиць на яких виникло пошкодження чи просто не функціонує освітлення. Одних людей хвилює, що ліхтарі світять вдень, інших – чому немає освітлення вночі. Слід зауважити, що сигнали надходять не тільки по телефону, а і листами на пошту підприємства та повідомленнями через форму зворотнього зв’язку на сайті unenizh.org.ua  та повідомленнями через соціальну мережу Фейсбук. В даній публікації ми розберемося з причинами та наслідками пошкоджень в системі вуличного освітлення.

За даними статистики, у Ніжині різного роду пошкодження на лініях освітлення вулиць трапляються в середньому 20-30 випадків на місяць. Причини пошкодження повітряних ліній мережі вуличного освітлення в основному пояснюються наступними факторами: перенапруженнями (атмосферними і комутаційними), змінами температури навколишнього середовища, дією вітру, ударами блискавки,  утвореннями ожеледі на проводах, вібрацією, «танцюванням» проводів, старінням ізоляції, механічними пошкодженнями ізоляції, проїздом під лініями габаритних механізмів, пошкодженими електричними опорами в наслідок ДТП, поваленням дерева чи падінням дрібних гілок на дроти і … навіть, падінням телевізійної антени, яка нещодавно по вулиці Липіврізька при падінні створила коротке замикання лінії вуличного освітлення з лінією, що обслуговує Чернігівобленерго.

В результаті короткого замикання, наприклад, починає світитися вся лінія освітлення в районі пошкодження та в межах дії роботи шафи управління, а це може бути декілька вулиць. При інших пошкодженнях, будь-то атмосферна чи мережева перенапруга, удар блискавки, різні комутаційні пошкодження, можлива відсутність освітлення вулиць взагалі. При надходженні сигналу про будь-яке пошкодження для з’ясування причини, пошуку та усунення його, виїжджає чергова бригада електриків комунального підприємства «ВУКГ». Електрики ретельно ведуть пошук пошкоджень та намагаються якомога швидше відновити нормальне функціонування лінії освітлення. Іноді для пошуку та ремонту потрібно більше часу, іноді менше, але головний принцип роботи, який використовує цех з освітлення вулиць міста, це якість виконаних робіт та повноцінне відновлення роботи будь-якої лінії освітлення.

Шановні мешканці! КП «ВУКГ» дуже вдячне вам за турботу про освітлення вулиць міста, за ваші сигнали про пошкодження чи відсутність освітлення. Всі ці сигнали обов’язково фіксуються та невідкладно включаються в роботу, щоб швидше відновити комфортне та безпечне пересування мешканців в темну пору доби.