SAM_0155-1

Івана Купала – одне з найбільших стародавніх та магічних слов’янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Свої витоки свято Івана Купала або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після хрещення Київської Русі назва свята доповнилося ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал. З давніх-давен день Івана Купала був пов’язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір’ями.

Урочисте святкування його у Ніжині вже стало традицією, а саме обрядове дійство проходить на території парку Графський, що розташувався по вулиці Воздвиженська. Щоб святкування проходило комфортно та приємно, про відвідувачів, гостей та відпочиваючих потурбуються працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства».

Наразі триває масштабна підготовка до свята всіма цехами підприємства. Працівниками цеху з утримання парків і скверів на чолі з майстром цеху Ярославом Біланом ведеться кропітка робота з благоустрою зелених зон та алей парку. Прибирається сміття, проводиться санітарно-формувальне підрізання гілок з дерев, очищається прибережна смуга. Бригадою косарів приводиться до ладу майданчик, де буде проходити свято ,а також прилеглі зелені зони. Для традиційного стрибання через вогнище з приміського лісу було завезено паливну деревину та колоди, що розмістять біля сцени.  Залучається спецтехніка підприємства. Працює подрібнювач гілок.

Завтра для збереження чистоти та належного санітарного стану до парку буде завезено сміттєзбиральні контейнери та біотуалети.

В найближчий час роботи з благоустрою скверу Театральний завершаться, і вже зовсім скоро розпочнеться веселе та яскраве свято!