1

Для Ніжинців пересуватися містом, перескакуючи кучугури снігу, вступаючи в калюжу та набираючи повні чоботи крижаної води вже стало звичною нормою. Миритися з нею ніхто не хоче. Звинувачуючи комунальні підприємства в бездіяльності та дописуючи скарги в органи місцевого самоврядування чи поліцію, люди задаються питанням: та доки ж? Комунальні підприємства звітують про кількість задіяної техніки, тяжку робочу долю своїх працівників, недосконалу соляну суміш. Потім ті ж комунальники читають незадоволені коментарі людей в соцмережах, може навіть отримують догани за скарги і думають: та доки ж? Одвічна проблема, але ж в чому криється її причина? Чи справді комунальники недобросовісно виконують покладені на них обов’язки, чи може ми не туди дивимося? Скільки ніжинців постраждало від вуличних травмувань?

За прибирання міста і в літній, і в зимовий час в нашому місті відповідає комунальне підприємство «ВУКГ». Діяльність його фінансується за бюджетні кошти Ніжина. Оскільки бюджет міста це кошти громади, то люди в свою чергу в повному праві вимагати від комунального господарства порядку.

Найкраще про ситуацію з розчищенням снігу знає директор цього комунального підприємства Владислав Корман. Від А до Я він пояснив ситуацію: КП «ВУКГ» першочергово відповідає за розчищення від снігу центральних вулиць. Ми отримуємо на це фінансування. Тому всі центральні вулиці у нас розчищені. Об’єм роботи надається зважаючи на кількість наявної у нас техніки. Робочий ресурс наявної техніки дозволяє прибрати сніг протягом 6-8 годин лише на центральних вулицях. Тому фізично, як би ми не хотіли, не зможемо розчистити 360 вулиць одночасно. На околицях ми прибираємо уже після того, як прибрали центральні вулиці. Але враховуючи, що снігопад не припинявся 2 дні, ми прибирали центральні вулиці 4 рази: тільки закінчимо прибирати і знову приступаємо до прибирання цих же вулиць. Чистили і ночами. Коли мешканці міста зранку виїжджали на роботу, всі автобуси їздили. Всі центральні проїзди були розчищені. У нашому місті не припинив рух через замети жоден автобус, як бувало в інших містах. Але на розчищення від снігу всього міста у нас недостатньо техніки. Тому я хотів би звернути увагу на те, що кожен мешканець та підприємець повинен розчистити прилеглий тротуар до проїзджої частини від свого житла чи підприєства, фірми, магазину. Проїдьтеся вулицями Овдіївська, Франка, Чернігівська, Московська та навіть Гоголівська – ніхто біля себе практично не розчистив. Як можна зробити прохід по Овдіївській, де прохідна частина не дозволяє пустити техніку? Скільки треба поставити там двірників, аби розчистити цю вулицю вручну? У нас, згідно штатного розпису, повинно бути 38 двірників. Вони одночасно вичищають урни, підтримують чистоту в місті і чистять сніг. На сьогодні їх всього 30. На вільні вакансії претендентів немає. Проблема зі снігом загальноміська, тому всі повинні зрозуміти, і депутати, і мешканці міста, що потрібно чистити сніг хоча б біля себе. Але всі хочуть аби було розчищено. Ми лише 4 дні вивозили сніг з Гоголівської. Якби в минулому році депутати не проголосували за виділення коштів на дві одиниці нової техніки (КДМ та трактор)і ми їх не закупили, то не були б в змозі зробити і те, що робимо зараз. На тих вулицях, де ми не встигли зібрати сніг протям 6-8 годин створюються «накати». На дорогах виникає лід, який уже не візьме жодна техніка. Його можна позбутися лише одним способом: посипати сумішшю і зачекати добу-другу відлиги, воно стане «кашею», яку уже можна буде зняти технікою. Для того аби розчистити все місто потрібно мінімум в 5 разів більше техніки. До прикладу, в Чернігові, який лиш в 1,8 разів більший за Ніжин за протяжністю вулиць, в наявності є близько 40 одиниць прибиральної техніки. У нас такої техніки лише 6 одиниць. Всі ніжинці повинні розуміти – ніхто не прийде і одночасно все не розчистить. Потрібно лише ставати усім разом і розчищати. Мої працівники чистять сніг ночами. Є проблеми з таксистами, які паркуються на узбіччях, чим заважають розчистці. Люди працюють подекуди цілодобово. А техніка не простоює в гаражі і години».

 

Згідно звіту поліції на щотижневій понеділковій нараді керівників виконавчих органів, за період з 13 по 21 січня складено всього 2 адмінматеріали за порушення правил благоустрою на території Ніжина. У цей час тротуари та дороги міста повністю вкриті льодом. Це призводить до ажіотажу в травматологічному відділенні міської лікарні. За статистикою, наданою автору головним лікарем ЦМЛ ім. Галицького Олександром Костирком, в період з 15 по 26 січня 2018 року на вулицях міста травмувалося 69 осіб. Лише за 5 днів з 27 по 1 лютого травм від падіння на вулиці зазнало 14 людей. Отримані травми у всіх мають різний ступінь важкості: забої та вивихи лише вершина айсберга наслідків ожеледиці. Серед більш серйозних травм: уламковий перелом шийки плечової кістки та великого бугорка у пенсіонерки 1937 року народження, струс головного мозку у восьмирічного учня ЗОШ №16, перелом ребра в ніжинця 1989 р. н. Загальна кількість травмованих лише за останню половину січня уже сягнула 83. Страждають від ожеледиці та поганого стану розчищення доріг не лише пенсіон ери та діти. У списку безліч молодих людей різного віку. Найбільше люди травмувалися на вулицях Московській, Шевченка, Горького. Та травмонебезпечні ділянки в місті не локалізуються лише на цих вулицях. Аналізуючи статистичні дані міськлікарні з вуличних травмувань населення, можна гарненько пригадати всю географію міста.

Ми дізналися, як оцінюють роботу КП “ВУКГ” з розчищення снігу у місті і самі ніжинці.

 

За матеріалами Правда Тут