SAM_2738-1

Основне призначення вуличного освітлення – це освітлення тротуарів, вулиць міста та магістралей в темний вечірній і нічний час доби. Основні прилади, які застосовуються для цих цілей – вуличні ліхтарі. Вони повинні мати великий коефіцієнт розсіювання. Їх розміщують високо над землею для того, щоб розсіяне світло освітлювало якомога більшу територію. Модернізація вуличного освітлення має під собою цілий ряд важливих соціальних аспектів. Адже добробут населення, безпосередньо, залежить від стану економіки і раціонального використання ресурсів. У темний час доби яскраво освітлені вулиці надають населенню почуття впевненості.

Нещодавно розпочались роботи цехом з освітлення вулиць міста , комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» з модернізації освітлення вулиці Шевченка.

Встановлюються нові та сучасні світлодіодні ліхтарі ДКУ-21У спеціально пристосовані для освітлення вулиць міста. Потужність одного такого ліхтаря складає 89 Ват, що при перерахунку потужності на звичайну лампу накалювання дає 890 Ват якісного освітлення проїжджої частини вулиці, а також прилеглого тротуару вулиці Шевченка. Загалом буде встановлено близько 60 ліхтарів з обох сторін вулиці.

На превеликий жаль, ці ліхтарі встановлюються на опори, що належать Ніжинському РЕМ. Опори мають сліди руйнації з різним степенем похилості, також є руйнація у верхній частині, але враховуючи те, що вулиця Шевченка є однією з центральних вулиць з великим трафіком як транспорту, так і пішоходів. До вирішення питань по опорам, монтаж ліхтарів виконується на старі траверси. Такий вимушений крок дасть можливість вже зараз повноцінно освітити одну з центральних вулиць міста.

В майбутньому, після вирішення питань з заміни опор, нові вуличні світильники разом з новими траверсами буде перенесено на нові опори.

Така модернізація вулиці Шевченка сучасним вуличним освітленням суттєво покращить якість освітлення вулиці, а  енергозатрати за спожиту електроенергію зменшаться в рази.

SAM_2735-1   SAM_2743-1   SAM_2756-1   SAM_2760-1