SAM_2769-1

Цивілізоване поводження з відходами – одна з основних складових благоустрою міста, що напряму впливає на якість життя як мешканців, так і на екологічний стан Ніжина.

Комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» зроблено великий крок у напрямку покращення чистоти на вулицях міста. Працівниками підприємства було встановлено 44 нових урни для збору дрібних побутових відходів. З них по вулицям: Незалежності – 6 шт., Московська -17 шт., Набережна – 6шт., Вокзальна площа – 3 шт., бульвар ім. Т. Шевченка – 12 шт.

У місті стало набагато чистіше, але все ж таки зустрічаються випадки викидання сміття повз урни та поряд досить часто. Також можна спостерігати картини безлічі недопалків біля урн та іншого грубого порушення чистоти та благоустрою на вулицях. Таки дії з боку мешканців міста та гостей  є повною неповагою до чистоти Ніжина, неповагою до оточуючих та є поганим прикладом для підростаючого покоління. Також дії засмічування міста караються згідно Кодексу України відповідальністю  у вигляді штрафу за викидання відходів у неналежних місцях.

Доречи, нещодавно, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про адміністративну відповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів чи інших ємностей для збирання, утилізації чи переробки сміття. За це порушення пропонується запровадити накладення штрафу на громадян від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого правопорушення – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Народна мудрість говорить: «Які люди, така й природа довкола них». І це справді так, бо тільки від нас залежить, у якому стані буде середовище, що нас оточує. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Часом ми забуваємо це правило, а його потрібно пам’ятати завжди.

Шановні ніжинці та гості міста, давайте самі дотримуватись елементарної екологічної культури та навчати своїм прикладом дітей!

SAM_2763-1   SAM_2766-1   SAM_2767-1   SAM_2907-1   SAM_2910-1   SAM_2914-1   SAM_2916-1   SAM_2927-1