384908

Екологи і священнослужителі закликають українців не прикрашати могили напередодні Великодня пластиковими квітами і прикрасами.

Напередодні Великодніх свят та Провідної неділі, коли християни моляться за померлих рідних та відвідують їхні гробнички, українські церкви і релігійні організації наголошують на небезпеці пластмасових квітів і вінків, якими прикрашаються могили.

Православна церква України напередодні поминальних днів закликала українців не приносити на кладовища екологічно шкідливі пластикові квіти.

“Церква закликає відмовитися від екологічно шкідливих пластикових квітів на кладовищах, оскільки вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилому в осягненні Царства Небесного. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі”, – підкреслили у ПЦУ.

Штучні вироби швидко втрачають колір та опиняються, зазвичай, на стихійних звалищах біля кожного з кладовищ Ніжина або, що ще гірше, самі мешканці починають спалювати «використаний» пластик, завдаючи непоправної шкоди довкіллю міста та здоров’ю його мешканців, оскільки після спалювання пластикових квітів та вінків виділяється велика кількість токсичних речовин, а розкладання пластика у ґрунті триває упродовж сотень років.

Тому комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» теж закликає мешканців, щоб відвідуючи померлих на кладовищах, не несли пластикові квіти. Гідною заміною пластиковим виробам стануть живі декоративні рослини, які можна посадити на могилі.

Віддавайте шану покійним, але для цього не важливо, який пам’ятник чи вінок ви поставите на могилі, бо для них найважливіша молитва, а не сміття!

nw_articleimages_59567_c1e0ede5f0_1