rm_800.5

Вже сьогодні все помітнішими стають наслідки зміни клімату – зменшується площа льодовиків, підвищується рівень моря, почастішали сильні шторми, торнадо та рясні повені. Ці зміни торкаються не тільки природи, але й значною мірою впливають на життя, здоров’я та добробут людей. Концентрація парникових газів (вуглекислого газу, метану і закису азоту) в атмосфері досягла рівнів, які є безпрецедентними щонайменше за останні 800 000 років. Тому сьогодні роблять ставку не на цей вид палива, а на ефективне використання поновлюваних джерел енергії, нейтральних щодо СО2. Відповідно до Директив Європейського парламенту та Ради Європи частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі країни має становити 20%, у т.ч. для потреб транспорту — до 10%.

В Україні відходами деревини, на жаль, поки що нехтують — в основному їх спалюють даремно, «у повітря». Так, під час санітарних прибирань після вирубування і відвантаження ділової частини деревини гілля й крони дерев збирають у великі купи й спалюють. Без жодної користі для людини й довкілля. Натомість цей деревний «непотріб» є цінною сировиною для використання як джерела постійно поновлюваної енергії.

У Ніжині, комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» вже майже другий рік працює сучасна система корисної переробки дрібної деревини в тому числі й гілок з дерев, що залишаються після санітарно-формувального підрізання. Доречі, в Європі функціонують спеціальні підприємства, які заготовляють тріску й поставляють її користувачам. Як правило, вони заготовляють сировину (деревні відходи ) на території довкіл свого підприємства — в радіусі 30 км.

Агрегатом для подрібнення відходів деревини великої потужності слугує рубальна машина RМ 51, яка пристосована для використання з трактором, де вал відбору потужності служить приводом для рубального диска, а також як самостійний агрегат, що підключається до електричної мережі. Така універсальна машина дає можливість ефективно переробляти відходи деревообробки на технологічну і паливну тріску, а також за потреби з легкістю може змінювати робочу зону через застосування разом з трактором. Деревоподрібнювач по продуктивності заслуговує велику повагу – 15 кубометрів щепи на годину, а розміри подрібнювальної деревини – до Ø 160 мм! Після переробки, щепу можна використовувати як біопаливо в мобільних теплових станціях, газогенераторах, водонагріваючих котлах, в лініях для виробництва паливних брикетів, палет, гранул; для виробництва ДСП, ДВП, цементно-стружкових плит, деревинно-полімерних матеріалів; для копчення.

Практично кожен власник домогосподарства чи саду стикається з проблемою утилізації обрізаних гілок з дерев, у тому числі колючі гілки троянд та інших кущових рослин. Це все можна подрібнити і застосувати з користю для садової ділянки. На допомогу в вирішенні проблем з подрібнення прийде рубальна машина RМ 51 від КП «ВУКГ», а подрібнені тріску можна використати:

  • в якості мульчі. Тріску можна розкласти шаром в 3-5 сантиметрів на грядки і під деревами, це дозволить приглушити ріст бур’янів, збалансувати вологообіг, а перегниваючи, матеріал стане чудовим добривом;
  • якщо перенести тріски в компостну яму, то незабаром непотрібне сміття перетворитися на натуральне і безпечне добриво, яке допоможе підвищити урожай без застосування хімічних комплексів, а оскільки в останні роки йде боротьба за натуральність продуктів харчування , то домашній компост доведеться дуже доречним;
  • -подрібнені гілки і бадилля займатимуть в рази менше місця, та й виглядатимуть більш акуратно, адже далеко не у кожного садівника є можливість вивезти це об’ємне сміття, а спалювати його-означає вдихати їдкий дим і забруднювати атмосферу.

КП «ВУКГ» запрошує до співпраці всіх зацікавлених підприємців та мешканців Ніжина. Ми можемо поставляти щепу великими об’ємами та на вигідних умовах. Також завдяки мобільності, ця універсальна машина дає можливість ефективно переробляти відходи деревообробки, змінюючи робочу зону через застосування разом з трактором. Тому можлива переробка малої деревини прямо на місці, куди запросить замовник. Працює бригада високоосвічених робітників з великим досвідом роботи, а спеціалісти підприємства з задоволенням проконсультують з усіх питань, які Вас цікавлять.

 

З повагою, керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман.