SAM_0831-111

Різдво Христове – одне з найвеличніших свят, яке відзначається усіма християнськими церквами світу (православними, католицькими, протестантськими), багатьма державами світу, організаціями, спільнотами, родинами.

За Григоріанським календарем святкування припадає на 25 грудня, за Юліанським – на 7 січня. Більшість християн усього світу величають народження Сина Божого 25 грудня. І це – не лише католики, а й протестанти, яких більшість у США та Європі, православні США, Канади, Греції, Туреччини, Румунії, Болгарії, греко-католики Канади та інших країн. За юліанським календарем – Росія, Казахстан, Киргизстан, Сербія, Грузія і до цього року – Україна.

Свято Різдва Христа має свої давні традиції і святковий вертеп або шопка є неодмінним атрибутом цього свята. Шо́пка (також різдвяний верте́п, верте́пна скри́ня; італ. Presepe) — різновид вертепу, переважно макет, що зображає вифлеємську стайню, в ніч Різдва Христового. Обов’язковими елементами є фігури Ісуса Христа, Матері Божої та святого Йосипа; залежно від варіацій, в шопці можуть також бути пастушки, скотина, три царі чи інші персонажі. Встановлення шопок є однією з найпопулярніших різдвяних традицій в Європі та Північній Америці, а нещодавно ця прекрасна традиція зародилась і в Ніжині.

Працівниками комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» на площі ім І. Франка, біля новорічної ялинки, заздалегідь був встановлений Різдвяний вертеп.

Працювала бригада працівників з цеху благоустрою міста, яка провела повний монтаж шопки та бригада електриків, яка оздобила вертеп яскравою та святковою ілюмінацією. До процесу встановлення було залучено автокран та ліктьову автовишку. Допомагав та контролював увесь процес пастор місцевої християнської церкви «Царство Віри» Володимир Леонтьєв, який допомагав комунальникам не тільки добрим словом та молитвою, а й власноруч приймав участь в монтажі Різдвяного вертепу.

Після монтажа за допомогою спецтехніки було старанно прибрано сніг поряд з місцем розташування шопки та фотозони.

19 грудня разом з урочистим відкриттям головної ялинки міста було й відкрито Різдвяну шопку. На відкритті своє благословенне слово промовили архієпископ Євстратій, настоятель Покровського храму отець Михаїл та пастор церкви «Царство Віри» Володимир Леонтьєв.

Відтепер кожен бажаючий може прийти на площу ім. І. Франка та помилуватись шопкою, а також сфотографуватись. Також перед святкуванням Нового року планується встановлення біля ялинки фотозони, частину її у вигляді яскравого оленя можна вже побачити під однією з живих ялинок.