Uborka-snega-111

На дворі 1 грудня. Пора задуматися над тим, що почав випадати сніг, буде утворюватися лід, сльота та ожеледиця. Сніг взимку – цілком природне явище. Кожного року, по всій Україні коли випадає сніг, це перетворюється на катастрофу міського масштабу. Оскільки у вирішенні міських проблем українці звикли покладатись на комунальників та міську владу, то й звинувачують, як завжди, у нерозчищених від снігу вулицях комунальників, мера та міську владу.

На цьому також спекулюють і деякі медіа та інтернет ресурси. Ці події бурхливо обговорюють на сторінках соціальних мереж . Вони щоразу розповідають, як погано комунальники виконують зимове прибирання або як взагалі не прибирають. Містяни навіть не замислюються про те, хто і де насправді має прибирати сніг у місті. Вважають, що якщо 30 років за все відповідала міська влада, то й тепер так має бути. Але змінилось багато чого – тепер власність перестала бути державною, а стала приватною, тому й відповідальність за деякі процеси в місті розділена. Різні території – різні сфери відповідальності.

Ніжин, як і інші міста поділено на так звані балансові території. Для дворових територій – це ЖЕКи, керуючі компанії, ОСББ чи приватні установи. Якщо в людини є приватна ділянка чи будівля, то є закріплені за нею межі, і людина повинна прибирати або сама, або укласти відповідний договір з комунальною службою. За кожним підприємством чи власником торгової точки закріплена певна територія. Тож при снігопадах і ожеледиці кожен суб’єкт благоустрою повинен чітко виконувати свої обов’язки.

Законодавчо, відповідальність  за належне утримання території за яку відповідає власник/орендар врегульовано у Правилах благоустрою діючих на території міста Ніжин. Там чітко прописані вимоги до всіх відповідальних осіб, які вони повинні виконувати та слідкувати за станом своєї прилеглої території.

Нагадаємо, що згідно діючих Правил благоустрою:

П. 6.3. Власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи) повинні забезпечити належне утримання територій в осінньо-зимовий період з метою запобігання травматизму людей у холодний період року – своєчасний відкол бурульок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 10 см), очищення від льоду й снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди; посипання піском тротуарів та пішохідних доріжок в межах закріпленої території;

П. 12.3.  Кіоски, ларьки, торговельні зупинкові комплекси, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, МАФи, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні очищатись ЩОДЕННО від снігу і ожеледі. Очистка дахів від снігу і видалення наростів на карнизах, дахах і водостічних трубах повинні проводитися систематично силами і засобами власників і орендарів будинків і споруд з обов’язковим додержанням запобіжних заходів з метою уникнення нещасних випадків з пішоходами і пошкоджень повітряних мереж, світильників і зелених насаджень. Скинутий з дахів сніг повинен бути прибраний.

Також чітко визначені межі прибирання території, за яку Ви відповідаєте:

П. 11.5.1.  Підприємства, окремо розташовані установи, організації, об’єкти  торгівлі (торгові центри, окремо розташовані магазини ), об’єкти побутового обслуговування, гаражі, автостоянки  – 25 метрів по периметру (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці – до края проїжджої частини);

П. 11.5.2. Кіоски, ларьки, торговельні зупинкові комплекси, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, МАФи, трансформаторні підстанції, магазини, офіси установ, організацій, які розміщені в прибудованих приміщеннях до житлових будинків або до інших спорудах – 15 метрів у кожний бік (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці, внутрішньо квартальної дороги – до края проїжджої частини);

За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення; Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами та рішеннями міської ради та виконавчого комітету.

Тож звертаємося до осіб, на яких покладено обов’язки щодо вчасного прибирання снігу та льоду: не слід нехтувати виконанням Правил благоустрою, поважайте себе та мешканців міста. Благоустрій міста – це наша спільна справа. Тому не варто чекати, що хтось прийде та прибере. Настає час не говорити, а діяти.

 

Дякуємо за повагу та розуміння!