original-photo

Ще з давніх часів в плані благоустрою міста існує вкрай важлива істина, яку повинен знати кожен, це поняття відповідальності мешканців перед громадою, суспільством, містом. Втім не завжди кожен з нас до кінця усвідомлює головну суть цієї відповідальності. Мова піде про зони відповідальності за облаштування території. Така відповідальність стосується не тільки мешканців багатоповерхівок чи приватного сектору, а й юридичних осіб, директорів підприємств, установ, громадських організацій, приватних підприємців, тощо.

На превеликий жаль громадськість не обізнана у своїх правах та обов’язках згідно Правил благоустрою діючих на території Ніжина. Досить часто в соціальних мережах та в медіапросторі виникає багато висловлювань на кшталт: «У нас під багатоповерховим будинком лежить купа сміття, чому не прибирають?», «У мене під двором лежить сміття та непокошена трава, приберіть!», «У мене під магазином валяються пляшки ,недопалки та різне сміття, комунальники хватайте мітли та прибирайте!», « У мене на стоянці ніхто не прибирає, де працівники КП «ВУКГ???», « На зупинці громадського автотранспорту брудно, комунальники приберіть!!!» та багато подібних. Виникає багато непорозумінь, громадський негатив і, як наслідок, звинувачення в адресу комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства».

Щоб уникнути всіляких недомовок, необхідно зрозуміти , що на різних територіях –  різні сфери відповідальності. Якщо в людини є приватна ділянка чи будівля, то є закріплені за нею межі, і людина повинна прибирати або сама, або укладати відповідні договори з комунальною службою. За належне утримання дворових територій, яке оплачують мешканці багатоповерхівок, несуть відповідальність ЖЕКи, керуючі компанії, ОСББ чи приватні установи. Якщо йдеться, скажімо, про офісну будівлю, магазин, перукарню, кафе, тощо, то відповідальність за неприбрану ділянку біля будівлі несе власник. Комунальне підприємство «ВУКГ» утримує в належному стані та постійно виконує роботи з благоустрою на центральних вулицях та тротуарах міста, в парках, скверах, квітниках, біля сміттєзбиральних майданчиків та сміттєприймальних пунктів, тощо.

Досить часто на вулицях міста можна спостерігати картину, коли біля приватного володіння лежить купа піску, щебня, дров, вугілля, не покошена трава, паркан обріс різним бур’яном, а для повної картини ще й валяється різне сміття. Такі дії суперечать всім етичним нормам суспільства та чинному законодавству в цілому. Тому, Ніжинська екологічна інспекція перейшла до рішучих дій. Спочатку, порушнику вручається припис, який зобов’язує навести чистоту і порядок в зоні відповідальності мешканця, а потім, якщо припис «не діє», до порушника буде застосовано покарання у вигляді досить вагомих штрафів. До цієї роботи також залучені працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства», які мають відповідні посвідчення та право на таку діяльність. Загалом по місту вже вручено близько 200 приписів, і робота триває досить активно. Розпочинаючи, приблизно, з нового року до контролю за порушеннями чистоти та благоустрою міста буде долучена муніципальна поліція.

Шановні ніжинці! Є певні Закони і Правила, яких повинен дотримуватись кожен, і тільки індивідуальною відповідальністю та спільною турботою про рідне місто ми досягнемо значного покращення добробуту Ніжина!