nakleyka-5

Благоустрій та чистота – візитна картка кожного населеного пункту, і наше рідне місто не є виключенням. Чистота – це чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного міста. Що таке місто? Місто – це тисячі квартир та приватних будинків, одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається з сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, зі злагодженої роботи комунальних служб, міської влади… Адже чистота міста – справа спільна для всіх, без винятку, його жителів.

Ніжин являє собою місто з багатовіковою історією, з прекрасною культурою та дивовижною природою. Цього року в нашому місті Покровський ярмарок було відзначено з 4- 7 жовтня. Ніжинців та гостей міста розважали виступи народних фольклорних колективів, Містечко майстрів, конкурсно-розважальні програми та виступи творчих колективів, відбувався продаж продуктових та промислових товарів та багато інших веселих та позитивних розваг. По вулиці Набережна працювали заклади громадського харчування, які пропонували кожному бажаючому смачні страви та напої.

Згідно зі статистикою по різним містам України, під час святкування масових заходів та після, сміття викидається в два, а то і в три рази більше, ніж у звичайні дні. Добре, коли люди “доносять” сміття до майданчиків по збору твердих побутових відходів, до урн, контейнерів для сміття та просто не смітять на вулицях, але як показує практика, не «доносять» сміття переважна більшість громадян. В результаті чого будь-який населений пункт перетворюється на суцільне брудне сміттєзвалище з купою порожніх пляшок, використаних пакетів, пластикового посуду, недопалків та інших відходів життєдіяльності людини.

Цього року під час святкування та після проведення Покровського ярмарку, ніжинці приємно здивували своїм цивілізованим відношенням до культури викидання сміття. Для збереження благоустрою міста та дотримання санітарних норм, працівниками комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства” згідно затвердженої схеми, було розміщено в громадських місцях 9 мобільних туалетних кабін, 15 баків для змішаного збору твердих побутових відходів та 8 сітчастих жовтих контейнери для роздільного сміттєзбирання по 4 категоріям: скло, папір, пластик та метал. Працювала чергова бригада прибиральників, яка раз на декілька годин патрулювала локації проведення ярмарку, вчасно прибирала сміття та очищувала заповнені сміттям урни.

Переважна більшість ніжинців та гостей міста зі свого боку старанно викидали сміття до урн та контейнерів для сміття. Досить часто спостерігались картини, коли компанії з 5-10 осіб після приємного святкування не розкидали в різні боки пляшки, недопалки, обгортки, одноразовий посуд,тощо, а старанно прибирали після себе та викидали сміття до спеціально призначених ємностей. Завдяки спільній роботі працівників КП «ВУКГ» та мешканців, Ніжин не було перетворено на величезний смітник.

По-іншому склалась ситуація з підприємцями, що завітали на Покровський ярмарок до Ніжина поторгувати різними товарами. Після такої торгівлі в місцях продажу по вулицям Гоголя, Батюка, Шевченка, Московська, Яворського залишилось стільки технологічного сміття, що його вивозили вщент заповненими вантажними автомобілями, а прибирали виключно працівники з цеху прибиральників міста КП «ВУКГ».

Шановні ніжинці! Комунальне підприємство «ВУКГ» висловлює щиру подяку та повагу за те, що Ви подбали про чистоту, охайність та благоустрій свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до всіх оточуючих. Дякуємо, що не дозволили перетворити Ніжин на суцільний смітник. Сподіваємось, що таке гарне відношення до свого рідного міста буде й надалі, а не тільки в святкові дні.