SAM_0496-1

Безперечно, дерева – це зелені легені планети і є важливими компонентами природної екосистеми міста. Ці зелені друзі дуже корисні для всього живого,  але… деякі з них можуть бути й ворогами. Похилі та величезні дерева можуть бути дуже небезпечні для жителів міста.

Особливо під час буйства стихій – шквалистого вітру, грози, урагану, коли вони можуть впасти прямо на людей, машини, дахи багатоповерхових будинків, лінії електромереж. Вага середнього дерева становить 2-4 тонни. При падінні воно здатне зруйнувати будинок вщент. Навіть при досить невеликій силі вітру від дерева може відламатись сук, впасти і поранити людину, що проходить поряд, а для дитини це може виявитися смертельною небезпекою. Навіть здорове, але велике дерево завжди несе потенційну небезпеку, так як в будь-який момент, особливо в негоду, може нанести ушкодження об’єктам поруч з ним, або послужити причиною людської смерті. Серйозні наслідки мають падіння великих дерев на лінії електромереж. Вони не тільки можуть завдати шкоди майну, а й часто призводять до відключення електрики, пожеж та інших негативних наслідків. Під вагою зламаного дерева можуть провиснути дроти, продовжуючи при цьому проводити електрику. Такі випадки теж несуть додаткову загрозу.

Одним з таких небезпечних дерев, була верба, що росла по вулиці Батюка. Вона мала просто велетенські розміри. Поруч знаходяться міські державні установи, краєзнавчий музей, загальноосвітня школа №7. Повз те дерево батьки ведуть до дитячого садку зовсім маленьких жителів Ніжина, постійно проходять школярі, більш старші мешканці поспішають до роботи, або у власних справах. Також по вулиці курсує маршрутний громадський автотранспорт та просто різні автомобілі. Рідко коли хтось, хто проходить повз ту вербу, замислювався про власну безпеку.

На минулому тижні комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» була проведена велика робота по видаленню небезпечної двостовбурної верби. Була залучена спецтехніка підприємства та бригада професійних пильщиків. Досвідченим майстром своєї справи Сергієм Сміликом дерево було повністю видалене. На протязі всього процесу спилювання стовбур дерева був міцно зафіксований автокраном, щоб унеможливити падіння дерева та спричинення різних пошкоджень. Рух по вулиці Батюка був частково перекритий. Тільки спиляний стовбур дерева торкався дороги, як відразу деревина подрібнювалася, завантажувалася до вантажівки та вивозилася. Через перекритий рух по вулиці,  була важлива кожна хвилина для швидкого завершення робіт з видалення.

Незважаючи на те, що комунальники робили гарну і небезпечну справу, деякі городяни прямо таки лізли під дерево, що видалялось. Заважали видаленню дерева своїм бажанням поспілкуватись з працівниками КП «ВУКГ» саме під час роботи, що наражало на небезпеку всіх людей, що знаходились поруч та самих працівників. Були й любителі під’їхати на автомобілі майже до самого місця спилювання та просто подивитись «що ж там робиться?» не думаючи про свою безпеку. Хочеться відмітити, що ніхто з перехожих, навіть, не подумав про відповідальність КП «ВУКГ» в разі виникнення небезпечних ситуацій. Кожен переслідував свої інтереси, а на безпеку ніхто не звертав уваги.

Виконано величезну, потрібну, відповідальну та складну роботу на благо містян. Видалене дерево – велетень відтепер не являє собою загрозу ні людям, ні будівлям, ні автотранспорту. Крім того, деревина з цієї верби вже завезена родинам малозабезпечених і подарує їм тепло цієї суворої та холодної зими.