i066982

З початку 2018 року згідно з закону “про відходи”, українці мають сортувати сміття для переробки на вторинну сировину. Приблизно 40% сміття – це корисні і цінні вторинні ресурси, як-то папір, скло та полімери. Тобто, сортоване сміття можна переробляти і отримувати корисні речі, адже майже все, що нас оточує, має потенціал для вторинної переробки. Такий підхід є одним з варіантів ефективного вирішення проблем у сфері поводження з ним. Користь роздільного збирання ТПВ населенням виявляється в зменшенні  небезпечних сміттєвих полігонів, відсутності отруйного диму від спалювання сміття, насиченого метаном та вуглецем, отримуванні вторинної сировини, що в подальшому використовується у промисловості та забезпеченні повернення відходів у господарське використання.

Комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» впроваджено систему роздільного збирання сміття ще в минулому році. Разом зі встановленням сучасних сміттєзбиральних майданчиків, поруч почали монтувались спеціальні контейнери. Вони являють собою сітчасті ємності жовтого кольору для роздільного збирання відходів з відповідними вказівними табличками. Цими контейнерами збирається сміття по чотирьом категоріям: скло, пластик, метал та папір. Також, подібні контейнери встановлені в кожному сміттєприймальному пункті міста, а поруч з ними є інформаційні таблички, які  допомагають швидше зорієнтуватись кожній людині що і куди викидати. Окремо встановлені ємності для збору елементів живлення. Після збору, сміття попадає до спеціально створеного цеху, де працівники вручну сортують відходи. Тільки за 2017 рік до міського полігону по захороненню твердих побутових відходів не завезено 343,5 тони сміття, а відсортовано та віддано на переробку, щоб дати цим відходам друге життя.

Що до мешканців, то за словами експертів, на даний момент сміття сортує не більше 5% українців, тому що не розуміють, як це робити і навіщо це потрібно. Велика частина побутових відходів, якими щодня наповнюється відро для сміття — це вторинна сировина, яку можна здати на переробку. Навіть в умовах міської квартири сортування сміття не є такою складною й трудомісткою справою, як здається на початку. Головне почати й притримуватись елементарних правил з сортування:

  1. Виділіть місце для збору вторсировин:
  • В квартирі – використовуйте нежитлові приміщення: сходову клітку (краще домовитися з сусідами), тамбур, балкон, тощо.
  • В приватному секторі – використовуйте нежитлові приміщення на подвір’ї або спеціально відведене місце чи ємність.
  1. Зберігайте органічні відходи й вторсировину в різних пакетах.
  2. Промивайте тару від залишків їжі, просушуйте, видаляйте етикетку, кришку.
  3. Сплющуйте тетрапак, металеві банки та ПЕТ пляшки— так вони займуть менше місця.
  4. Знімайте кришки та пробки з пластикових пляшок та збирайте їх окремо.
  5. Окремо слід збирати та здавати небезпечні відходи – батарейки, акумулятори, лампи з вмістом ртуті, градусники. На кожному сміттєприймальному пункті в місті є окремий контейнер для цього з вказівною табличкою.
  6. Склобій краще викидати до жовтих сітчастих контейнерів в картонній коробці або у щільному пакеті, щоб унеможливити розсипання скла поруч майданчика.
  7. Газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти, зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання, конверти, книжки без твердої обкладинки, картонні ящики та коробки, паперові пакети, паперову тару та подібне слід старанно скласти в купки і закріпити мотузкою чи клейкою стрічкою.

Шановні ніжинці! Дотримуючись цих простих правил та з Вашою допомогою у сортуванні ТПВ, зменшенні захоронення сміття, та раціональній утилізації органічних відходів,  ми мінімізуємо шкідливий вплив на екологію, а відтак – будемо здоровішими, а наше місто чистим та охайним.